Dzień Służby Zdrowia18 paĽdziernik 2007
"Gdy chodzi o posługę, jaka ludzie spełniają wobec cierpiących, potrzeba przede wszystkim kompetencji profesjonalnych: niosący pomoc powinni być przygotowani w taki sposób, aby potrafili robić to, co właściwe we właściwy sposób, podejmując wysiłek dalszej troski. Kompetencja zawodowa jest tu pierwszym, podstawowym wymogiem, ale ona sama nie wystarczy. Chodzi bowiem o istoty ludzkie, a osoby ludzkie zawsze potrzebują czegoś więcej niż technicznie poprawnej opieki. Potrzebują człowieczeństwa. Potrzebują serdecznej uwagi. Ci, którzy działają w instytucjach charytatywnych Kościoła, powinni odznaczać się tym, że nie ograniczają się do sprawnego wypełnienia, co stosowne w danej chwili, ale z sercem poświęcają się na rzecz drugiego, w taki sposób, aby doświadczył on bogactwa ich człowieczeństwa"

Benedykt XVI, Deus caritas est

Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym, kapelanom i pracownikom pogotowia, posługującym osobom chorym, samotnym i niepełnosprawnym życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Niech Chrystus, "który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz by służyć" obdarza Was swoim obfitym błogosławieństwem i łaską. Niech napełnia Wasze serca radością płynącą z bezinteresownego daru z siebie.