Tegoroczna IV edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno - Edukacyjnej „Hospicjum to też Życie” przebiegać będzie pod hasłem „Wolontariat Hospicyjny - Lubię Pomagać”. Kampania skierowana jest przede wszystkim do potencjalnych wolontariuszy, a więc młodzieży, studentów, emerytów i rencistów.

III Kampania na rzecz hospicjów została uroczyście zakończona 31 marca 2007 w Warszawie.
Podczas zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniach 1.10-31.12.2006 w ramach III Ogólnopolskiej Kampanii Hospicjum to też Życie zebrano 465 780,83 zł.

Celem ostatniej III Kampanii było uwrażliwienie społeczeństwa na problem żałoby i osierocenia oraz pokazanie metod pomocy osobom, które straciły bliskich i nie mogą sobie poradzić w trudnych chwilach.

Życzenia Wielkanocne05 kwiecień 2007
„Chrystus Zmartwychwstały czyni z życia człowieka nieustające święto ”

Św. Atanazy

Od pustego Grobu Chrystusa płynie ku nam pełnia nadziei, iż cierpienie przynosi zbawienny owoc, a śmierć staje się źródłem i początkiem życia wiecznego.

Drodzy Chorzy
Niech prawda tajemnicy Paschalnej napełnia Was radością, przynosi pokój serca i pomnaża wiarę w ostateczne zwycięstwo dobra i miłości.

Z najlepszymi życzeniami
z Zespołem

"Zwracam się do was, drodzy bracia i siostry, chorzy nieuleczalnie i w fazie terminalnej. Wzywyam was, byście kontemplowali cierpienia ukrzyżowanego Chrystusa i razem z Nim zwracali się do Ojca, ufając w pełni, że każde życie, a wasze w szczególności, jest w Jego rękach."

Benedykt XVI Papież

Z okazji Światowego Dnia Chorego
Wam Drodzy Chorzy,
dużo zdrowia, wytrwałości
w codziennym znoszeniu bólu i cierpienia
oraz wiary i nadziei
na każdy nadchodzący dzień

z Zespołem

Z radością informujemy, że z dniem 12 grudnia 2006 została powołana „CARITAS BLIŹNIM” jako jednostka wspomagająca działalność Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Posiada ona status organizacji pożytku publicznego i zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dzięki powołaniu do życia „CARITAS BLIŹNIM” można teraz wspomóc Caritas Diecezji Łomżyńskiej przekazując 1% swojego podatku właśnie na tą jednostkę.

Życzenia na Boże Narodzenie20 grudzień 2006

„„Chwała Bogu na wysokościach a na ziemi pokój ludziom jego upodobania”
Łk 2,14

Niech tajemnica
Nocy Betlejemskiej
napełnia radością
pokojem
i nadzieją
a Boże Dziecię rozpala miłością
i niech błogosławi
w każdy dzień Nowego 2007 roku.

z Zespołem

W dniu 18 października obchodzimy święto Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym, kapelanom i pracownikom pogotowia życzymy, wielu łask Bożych, szacunku chorych, i wytrwałości w trudnej posłudze.

Dzień 7 października wpisuje się w środowisko Ostrołęki jako Światowy Dzień Hospicjów, a jednocześnie rozpoczyna III Ogólnopolską Kampanię „Hospicjum to tez Życie".

Nasze Hospicjum Caritas Diecezji Łomżyńskiej funkcjonuje 3 lata i po raz pierwszy przystąpiło do kampanii organizując konferencję tematyczną. Wiodącym tematem w tym roku jest problem osierocenia i żałoby – temat trudny do przeżywania, do rozważań i dialogu.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z konferencji.

III Ogólnopolska Kampania Edukacyjno – Społeczna
"Hospicjum to też Życie "

Hospicjum Caritas Diecezji Łomżyńskiej
w Ostrołęce