"Hospicjum to też Życie"

Punkt informacyjny
telefon: 29 769 33 50
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 12.00

Praca w domu chorego
od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 20.00Caritas Diecezji Łomżyńskiej

25 8757 0001 0001 6766 2000 0010

z dopiskiem "Hospicjum w Ostrolece"


tel./fax. 029 769 33 50
Archiwum aktualności z hospicjum

Niech zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich pokojem i wiarą.
Doda sił w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
W Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę tego wszystkiego czego na co dzień brakuje, wszystkim chorym i ich rodzinom.

Kierownik Hospicjum
mgr Jadwiga Dudek
wraz z ZespołemW parafii Zbawiciela Świata od 22 do 25 marca trwają rekolekcje wielkopostne prowadzone przez Ks.Jędrzeja Orłowskiego SAC - ze Zgromadzenia Księży Pallotynów, kapelana hospicjum w Gdańsku, duszpasterza akademickiego przy Akademii Medycznej.


Światowy Dzień Chorego, który w Kościele katolickim obchodzimy pielgrzymując do Matki Bożej z Lourdes, skupia naszą uwagę na ogromnym świecie cierpienia fizycznego i duchowego w świecie. Serdeczną myślą obejmujemy wszystkich chorych, a w sposób szczególny dzieci. Ich niezawinione cierpienie prowokuje w nas trudne pytania o sens ludzkiego życia i cierpienia i stanowi okazję do tego, by odnowić w nas postawę dziecięcego zawierzenia wobec Boga, który jest obecny w krzyżu każdego człowieka.


"Caritas Bliźnim"06 luty 2009
Zgodnie z aktualnym stanem prawnym podatnicy mogą przekazywać 1 % swojego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2008 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz „Caritas Bliźnim" i wspomóc w ten sposób Caritas Diecezji Łomżyńskiej?

W IMIENIU POTRZEBUJĄCYCH DZIĘKUJEMY !


Boże Narodzenie 200822 grudzień 2008
Drodzy Chorzy!

„Pokój zakwitnie,
kiedy Pan przybędzie”


Na najbliższe Święta Bożego Narodzenia przyjmijcie serdeczne życzenia, zdrowia, siły ducha i krzepiących znaków ludzkiej przyjaźni. Niech Wam nie zabraknie odczuwalnej opieki Bożej Matki – Rodzicielki Słowa Bożego, pochylonej w pokornym zdumieniu nad Słowem, które z Niej dla naszego zbawienia Ciałem się stało.

Z ciepłym pozdrowieniem

Jadwiga Dudek
Kierownik Hospicjum Caritas
z Zespołem
Pisali o nas13 paĽdziernik 2008
O śmierci można zwyczajnie rozmawiać
Ostrołęczanie pomogli hospicjum, ucząc się przy tym, że.... Hospicjum Caritas przy parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce po raz trzeci przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii "Hospicjum to też Życie”.

Żonkile na Polach Nadziei
Uczniowie I i II LO posadzili żonkile w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, przypominającej o potrzebie wolontariatu na rzecz hospicjów. Na placu Bema wraz z młodzieżą i kadrą II Liceum Ogólnokształcącego cebulki żonkili sadził prezydent miasta.


V kampania "Hospicjum to też Życie"

Jesienią tego roku uczestnicy kampanii „Hospicjum to też Życie” i programu „Lubię pomagać” zorganizują szereg wydarzeń, które będą promować wolontariat hospicyjny wśród młodzieży szkolnej oraz wspierać materialnie hospicja z całej Polski. 11 października w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej zorganizowane zostaną wydarzenia pod wspólnym hasłem “Gramy dla hospicjum”.

PROGRAM KONCERTUŻonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
PIERWSZE ZDJĘCIA


Młodzież i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas przy II LO im. C.K.Norwida oraz Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce zapraszają 14 czerwca na scenę przy „Kupcu”. W czasie festynu chcemy przybliżyć mieszkańcom miasta tematykę paliatywno – hospicyjną oraz przeprowadzić aukcję i zbiórkę pieniędzy na rzecz Hospicjum.

ZDJĘCIA Z FESTYNU
GALERIA Z MOJEJ OSTROŁEKI

  


Wielkanoc 200818 marzec 2008
„Chrystus Zmartwychwstały czyni z życia człowieka nieustające święto”

Św. Atanazy


Od pustego Grobu Chrystusa płynie ku nam pełnia nadziei, iż cierpienie przynosi zbawienny owoc, a śmierć staje się źródłem i początkiem życia wiecznego.

Niech prawda Tajemnicy Paschalnej napełnia Was radością, przynosi pokój serca i pomnaża wiarę w ostateczne zwycięstwo dobra i miłości.

Kierownik Hospicjum
z Zespołem
 
« Poprzednia ... 2 3 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 Następna »

 


© copyright 2006
Ostrołęka
www.luba.int.pl


strona główna | caritas diecezji łomżyńskiej | diecezja łomżyńska | kontakt