"Hospicjum to też Życie"

Punkt informacyjny
telefon: 29 769 33 50
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 12.00

Praca w domu chorego
od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 20.00Caritas Diecezji Łomżyńskiej

25 8757 0001 0001 6766 2000 0010

z dopiskiem "Hospicjum w Ostrolece"


tel./fax. 029 769 33 50
Archiwum aktualności z hospicjum

DRODZY CHORZY I CIERPIĄCY

Czas choroby jest czasem dźwigania krzyża, czasem trudnym, naznaczonym lękiem i niepewnością. Stawiacie sobie pytania o sens cierpienia. Oby był dla was czasem ufnego zawierzenia Bogu i wzrastania w Jego miłości.

Ofiarujcie wasze cierpienia fizyczne i duchowe za zbawienie świata, w ten sposób jednocząc się z Chrystusem dźwigającym krzyż. Do was w sposób szczególny Chrystus kieruje wezwanie: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje" (Mt 16,24).Sam decyduj na co 1%15 styczeń 2008
Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, z dniem 1 stycznia 2008 poszerzyło się grono podatników, którzy mogą przekazać 1 % swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz „Caritas Bliźnim" i wspomóc w ten sposób Caritas Diecezji Łomżyńskiej?

Urząd Skarbowy po otrzymaniu zeznania podatkowego przekaże na rzecz „CARITAS BLIŹNIM" wnioskowaną kwotę.

Życzenia Bożonarodzeniowe20 grudzień 2007
Jest taka noc, na którą człowiek czeka
i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
gdy wszyscy obecni gromadzą się
przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, kiedy gasną spory,
Wieczór, gdy łamiemy opłatek,
składamy życzenia...
To noc wyjątkowa...  Jedyna...   Niepowtarzalna...
Noc Bożego Narodzenia.

W tę jedyną i niepowtarzalną Noc
życzymy Wszystkim
obfitych łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny.
Kierownik Hospicjum
z Zespołem
W związku z ogólnopolską akcją "SMS dla HOSPICJUM", został zarejestrowany w TVostroleka.pl wywiad z Kierownik Hospicjum w Ostrołęce Panią Jadwigą Dudek.

Zapraszamy do obejrzenia!Pomóż hospicjum!09 listopad 2007
Od października do końca grudnia 2007 trwa zbiórka publiczna.

Zebrane środki zostaną przeznaczone wsparcie placówek uczestniczących w Kampanii, poprzez zakup leków i sprzętu medycznego podnoszącego jakość opieki nad pacjentami, a także poprzez środki na rozwój istniejących i powstających centrów wolontariatu.


Dzień Służby Zdrowia18 paĽdziernik 2007
"Gdy chodzi o posługę, jaka ludzie spełniają wobec cierpiących, potrzeba przede wszystkim kompetencji profesjonalnych: niosący pomoc powinni być przygotowani w taki sposób, aby potrafili robić to, co właściwe we właściwy sposób, podejmując wysiłek dalszej troski. Kompetencja zawodowa jest tu pierwszym, podstawowym wymogiem, ale ona sama nie wystarczy. Chodzi bowiem o istoty ludzkie, a osoby ludzkie zawsze potrzebują czegoś więcej niż technicznie poprawnej opieki. Potrzebują człowieczeństwa. Potrzebują serdecznej uwagi. Ci, którzy działają w instytucjach charytatywnych Kościoła, powinni odznaczać się tym, że nie ograniczają się do sprawnego wypełnienia, co stosowne w danej chwili, ale z sercem poświęcają się na rzecz drugiego, w taki sposób, aby doświadczył on bogactwa ich człowieczeństwa"

Benedykt XVI, Deus caritas est

Pomóż hospicjom!09 paĽdziernik 2007
Od października do końca grudnia 2007 trwa zbiórka publiczna.

Zebrane środki zostaną przeznaczone wsparcie placówek uczestniczących w Kampanii, poprzez zakup leków i sprzętu medycznego podnoszącego jakość opieki nad pacjentami, a także poprzez środki na rozwój istniejących i powstających centrów wolontariatu.

Obejrzyj teledysk


Tegoroczna IV edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno - Edukacyjnej „Hospicjum to też Życie” przebiegać będzie pod hasłem „Wolontariat Hospicyjny - Lubię Pomagać”. Kampania skierowana jest przede wszystkim do potencjalnych wolontariuszy, a więc młodzieży, studentów, emerytów i rencistów.


III Kampania na rzecz hospicjów została uroczyście zakończona 31 marca 2007 w Warszawie.
Podczas zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniach 1.10-31.12.2006 w ramach III Ogólnopolskiej Kampanii Hospicjum to też Życie zebrano 465 780,83 zł.

Celem ostatniej III Kampanii było uwrażliwienie społeczeństwa na problem żałoby i osierocenia oraz pokazanie metod pomocy osobom, które straciły bliskich i nie mogą sobie poradzić w trudnych chwilach.


Życzenia Wielkanocne05 kwiecień 2007
„Chrystus Zmartwychwstały czyni z życia człowieka nieustające święto ”

Św. Atanazy


Od pustego Grobu Chrystusa płynie ku nam pełnia nadziei, iż cierpienie przynosi zbawienny owoc, a śmierć staje się źródłem i początkiem życia wiecznego.

Drodzy Chorzy
Niech prawda tajemnicy Paschalnej napełnia Was radością, przynosi pokój serca i pomnaża wiarę w ostateczne zwycięstwo dobra i miłości.

Z najlepszymi życzeniami
Kierownik Hospicjum
z Zespołem


 
« Poprzednia ... 2 3 4 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 Następna »

 


© copyright 2006
Ostrołęka
www.luba.int.pl


strona główna | caritas diecezji łomżyńskiej | diecezja łomżyńska | kontakt