Koncert „Głosy dla hospicjum”

Szkolne Koło CARITAS z wolontariatem hospicyjnym akcyjnym działające w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce po raz dwunasty przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie”. Celem tegorocznej edycji jest poprawa sytuacji opiekunów rodzinnych – osób samodzielnie opiekujących się swoimi chorymi i niesamodzielnymi bliskimi w domach.
Wiele na temat działalności hospicjum, pracy lekarzy, pielęgniarek i innych osób służących terminalnie chorych opowiedziała podczas zajęć z młodzieżą kierownik Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce – pani Jadwiga Dudek, która odwiedziła naszą szkołę 10 października 2018 r. Tego też dnia posadziliśmy żonkile, biorąc tym samym udział w preludium kampanii Pola Nadziei 2018 – 2019.
Nasze działania w ramach Kampanii „Hospicjum to też Życie” to m.in. zbiórka pieniędzy przy kościele farnym – na potrzeby hospicjum domowego oraz przepiękny koncert „Głosy dla hospicjum” , zaprezentowany w Kościele Zbawiciela Świata 4 listopada 2018 r. o godz. 17:30. Program koncertu przygotowała i czuwała nad całością absolwentka naszej szkoły – pani Anna Puławska, a wystąpili w nim uczniowie II LO – Karolina Watrakiewicz (2e) oraz Jakub Ambrzykowski (2d).  Był to wzruszający, głęboki, o przemijaniu, miłości i nadziei montaż słowno – muzyczny; bardzo dojrzałe „głosy” w wykonaniu młodych ludzi. Dziękujemy!!!
Opiekunami Szkolnego Koła CARITAS są: pani Beata Kotowska oraz panowie Krzysztof Jankowski i Grzegorz Zawrotny.

Ogólnopolska Kampania "Hospicjum to też życie"

Już 4  listopada 2018r odbędzie  się  Ogólnopolska Kampania "Hospicjum to też życie". W  parafiach po Mszach św. zbierane będą datki do puszek na rzecz Domowego Hospicjum CARITAS w Ostrołęce, a także po Mszy św. o godz 16.30 w parafii pw. Zbawiciela Świata zostanie zaprezentowany montaż słowno-muzyczny "Głosy dla Hospicjum- Hospicjum to też życie". Serdecznie zapraszamy!
Wszystkie te działania mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na  temat opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla  Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Zobacz wiecej wiadomości »