Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy- Łomża 2018

„Miarą dojrzałości i wielkości jest stawanie się »maluczkim« i uznanie siebie za sługę wszystkich.”
Jan Paweł II

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz II Światowego Dnia Ubogich 17 listopada 2018 r. w Łomży odbyło się spotkanie osób aktywnie udzielających się w wolontariacie.
Rozpoczęło się ono Mszą Świętą w Katedrze Łomżyńskiej pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego. Uczestniczyła w niej rzesza nauczycieli, opiekunów i wolontariuszy szkolnych i parafialnych kół Caritas.
Po mszy nastąpiła druga część uroczystości w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży gdzie wolontariusze Caritas odebrali z rąk J. E. Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego oraz Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. kan. dra Andrzeja Mikuckiego dyplomy oraz pamiątkowe medale jako podziękowanie za pracę na rzecz ubogich, cierpiących, chorych, niepełnosprawnych.

Uhonorowani zostali także wolontariusze skupieni wokół Hospicjum Domowego Caritas w Ostrołęce wraz z p. Kierownik Jadwigą Dudek. Nagrodzeni nauczyciele – wolontariusze działający na rzecz Hospicjum Domowego Caritas w Ostrołęce: Bogumiła Sieruta, Mariola Antoszewska, Beata Kotowska, Krzysztof Jankowski, Grzegorz Zawrotny, Joanna Chodkowska, Lidia Załuska, Agnieszka Wojtasik, Marzena Domańska, Krystyna Grad, Bogumiła Lewicka, Paweł Bieńkowski , Joanna Piersa – Wilkowska.
Wolontariat przy naszej placówce trwa już ponad 12 lat. W akcjach hospicyjnych udział bierze 20 szkół i przedszkoli z miasta i powiatu ostrołęckiego. Największe z tych akcji to ogólnopolskie kampanie społeczne „Hospicjum to też Życie” oraz „Pola nadziei”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Zapraszamy do galerii zdjęć:

Zobacz wiecej wiadomości »