"Hospicjum to też Życie"

Punkt informacyjny
telefon: 29 769 33 50
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 12.00

Praca w domu chorego
od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 20.00Caritas Diecezji Łomżyńskiej

25 8757 0001 0001 6766 2000 0010

z dopiskiem "Hospicjum w Ostrolece"


tel./fax. 029 769 33 50
Archiwum aktualności z hospicjum

Koncert „Głosy dla hospicjum”09 listopad 2018

Szkolne Koło CARITAS z wolontariatem hospicyjnym akcyjnym działające w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce po raz dwunasty przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie”. Celem tegorocznej edycji jest poprawa sytuacji opiekunów rodzinnych – osób samodzielnie opiekujących się swoimi chorymi i niesamodzielnymi bliskimi w domach.
Wiele na temat działalności hospicjum, pracy lekarzy, pielęgniarek i innych osób służących terminalnie chorych opowiedziała podczas zajęć z młodzieżą kierownik Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce – pani Jadwiga Dudek, która odwiedziła naszą szkołę 10 października 2018 r. Tego też dnia posadziliśmy żonkile, biorąc tym samym udział w preludium kampanii Pola Nadziei 2018 – 2019.
Nasze działania w ramach Kampanii „Hospicjum to też Życie” to m.in. zbiórka pieniędzy przy kościele farnym – na potrzeby hospicjum domowego oraz przepiękny koncert „Głosy dla hospicjum” , zaprezentowany w Kościele Zbawiciela Świata 4 listopada 2018 r. o godz. 17:30. Program koncertu przygotowała i czuwała nad całością absolwentka naszej szkoły – pani Anna Puławska, a wystąpili w nim uczniowie II LO – Karolina Watrakiewicz (2e) oraz Jakub Ambrzykowski (2d).  Był to wzruszający, głęboki, o przemijaniu, miłości i nadziei montaż słowno – muzyczny; bardzo dojrzałe „głosy” w wykonaniu młodych ludzi. Dziękujemy!!!
Opiekunami Szkolnego Koła CARITAS są: pani Beata Kotowska oraz panowie Krzysztof Jankowski i Grzegorz Zawrotny.


 Ogólnopolska Kampania "Hospicjum to też życie"23 paĽdziernik 2018

Już 4  listopada 2018r odbędzie  się  Ogólnopolska Kampania "Hospicjum to też życie". W  parafiach po Mszach św. zbierane będą datki do puszek na rzecz Domowego Hospicjum CARITAS w Ostrołęce, a także po Mszy św. o godz 16.30 w parafii pw. Zbawiciela Świata zostanie zaprezentowany montaż słowno-muzyczny "Głosy dla Hospicjum- Hospicjum to też życie". Serdecznie zapraszamy!
Wszystkie te działania mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na  temat opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla  Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.


Pola Nadziei 201807 maj 2018

Dnia 22 kwietnia 2017r. w Ostrołęce, Baranowie, Goworowie zastała przeprowadzona Kampania Pola Nadziei 2017,
Wolontariusze ze szkół: I LO, II LO, III LO, ZSZ nr 4, ZSZ nr 2,SP nr 10,SP nr 5,SP nr 2, STO w Ostrołęce, ZSG w Baranowie ,ZS nr 1 w Goworowie zbierali datki do puszek.
Uczniowie wraz z opiekunami,  kwestowali w kościołach: p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium pw. Świętego Antoniego Padewskiego, p.w. Zbawiciela Świata, p.w. św, Franciszka z Asyżu, p.w. św. Wojciecha,  w Ostrołęce oraz w Baranowie, Goworowie.
Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.
Serdeczne podziękowania składamy Ks. Proboszczom, którzy wyrazili zgodę na zbiórkę, solidaryzując się z ludźmi chorującymi na choroby nowotworowe.


Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 58 lat, a do Polski przywędrowała 18 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.
Pola Nadziei to kampania polegająca na tym, że jesienią sadzimy żonkile przed urzędami, szkołami, na rondach, skwerach i w parkach. Na wiosnę ścięty żonkil wręczany jest ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób terminalnie chorych. W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.
Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe.Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowania się  w akcję służącą pomocy nieuleczalnie chorym.Jadwiga Dudek
                                                         Kierownik Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce
wraz z wolontariuszami


                                                                    


Życzenia Wielkanocne 201831 marzec 2018

Panie ukrzyżowany i zmartwychwstały.
Niech już nic nie sprawia nam cierpienia
i nie wyciska łez do tego stopnia,
byśmy zapominali o radości Zmartwychwstania.
(Matka Teresa z Kalkuty)


Niech blask Chrystusa Zmartwychwstałego rozprasza wszelkie cierpienie.
Niech otwiera serce i uzdalnia do przyjęcia nieskończonej miłosiernej Miłości Boga
Życzę obfitości darów i błogosławieństwa

Kierownik Hospicjum
mgr Jadwiga Dudek
wraz z Pracownikami1% na Hospicjum05 marzec 2018
Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2017 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej w tym działalność Hospicjum w Ostrołęce

Przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jest obecnie bardzo proste.
Znajdź w swoim formularzu PIT pozycje:
WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Po wyliczeniu należnego podatku należy wpisać w odpowiednim polu:
nazwę „CARITAS BLIŹNIM"-Hospicjum w Ostrołęce, numer KRS 0000269678
oraz obliczoną kwotę l % podatku.

„CARITAS BLIŹNIM"- Hospicjum w Ostrołęce ul. Rybaki l, 18-400 Łomża
Tel./fax: 86/216 29 38 Nr konta: BS w Łomży 78 8757 0001 0001 6766 2000 0220

W IMIENIU POTRZEBUJĄCYCH DZIĘKUJEMY!

Dzięki Waszej ofiarności z uzyskanych  środków  zakupiliśmy leki i sprzęt medyczny dla hospicjum w Ostrołęce;


Pragnę podkreślić, że bez Waszej ofiarności nie bylibyśmy w stanie na tak dużą skalę realizować dzieł miłosierdzia. Za okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać.

Jednocześnie informuję, że w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 7.30 w naszej kaplicy w siedzibie CARITAS w Łomży, ul. Rybaki 1 sprawowana jest Msza Św. w intencji naszych Darczyńców.

Zachęcam także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.lomza.caritas.pl, gdzie można uzyskać pełną informację o działalności Caritas Diecezji Łomżyńskiej.


Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać Mikołajem Hospicyjnym"- I LO w Ostrołęce07 styczeń 2018

  W dniach 18-20 grudnia 2017 roku, w I LO w Ostrołęce, odbyła się akcja charytatywna “I Ty możesz zostać Mikołajem Hospicyjnym”
W tych dniach zbieraliśmy słodycze do paczek dla pacjentów Domowego Hospicjum CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce i ich rodzin. Poza zbiórką słodyczy sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez Wolontariuszy. Za sprzedane ciasta zebraliśmy 570 zł.
Słodycze oraz pieniądze zostały przekazane do Domowego Hospicjum CARITAS w Ostrołęce.
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, społeczności szkolnej oraz społeczności Internatu za czynne włączenie się w akcję.
Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za sprawne przeprowadzenie akcji (osoby na zdjęciach), p. Kierownikowi  i Wychowawcom z Internatu.
Szczególne podziękowania dla osób, które piekły ciasta z klas: 1c,1b,1e,1f,1h , za wykonanie plakatów: Róży Szczubełek, Karoliny Auchimik i  Dudziec Zofii z kl. 1d ,oraz za zbiórkę w Internacie: Ewie Konieczek, Klaudii Samorajczyk  (1d), Bartkowi Woźniakowi (1a), Dominikowi Aptacy (2h) i Patrycji Jędrzejczyk (2b) .

Organizatorzy akcji
nauczyciele I LO:
M. Antoszewska
B. SierutaŻyczenia Bożonarodzeniowe 201726 grudzień 2017


W świąteczny czas niebo łączy się z ziemią,
Słowo Boże staje się Ciałem.
Gdy zapraszamy Jezusa w skromne progi naszych serc
On rozpromienia nas wiarą rodzącą dobre czyny...


Niech Boże Dziecię hojnie błogosławi,
napełnia radością i wspiera we wszystkim co dobre i szlachetne
w każdy dzień Nowego 2018 roku.


Szczęść Boże!
Kierownik Hospicjum
Jadwiga Dudek
z Zespołem
i WolontariuszamiIdźmy naprzód z nadzieją!06 listopad 2017

15 października 2017 r. Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce, włączyło się w obchody XVII Dnia Papieskiego w Kościele pw. Zbawiciela Świata. Zaprezentowany montaż słowno - muzyczny skłonił wszystkich zgromadzonych do głębszych refleksji nad sensem życia i przemijania. Młodzież z II LO współpracującego z naszym hospicjum oraz podopieczni ze scholi,  którzy rozwijają swe zdolności wokalno - muzyczne pod kierunkiem Ks. Adama Ulatowskiego przypomnieli nam kwintesencję przesłania Jana Pawła II. Papież szczególną troską otaczał chorych i cierpiących. Był przekonany, że w cierpieniu ujawnia się moralna wielkość człowieka i jego duchowa dojrzałość. Słowa te znalazły najpełniejszy wyraz w przejmującej lekcji Jana Pawła II danej w ostatnich dniach swego życia. I chociaż pomiędzy życiem a śmiercią od początku toczy się zmaganie, a człowieczeństwo jest często poddawane  ciężkim próbom, wierzymy, że dzięki duszy duchowej przemierzymy mrok w drodze do Światła.
Tego niedzielnego wieczoru zgromadzeni w świątyni mogli wesprzeć finansowo Hospicjum Domowe Caritas, działające pod kierownictwem Pani Jadwigi Dudek . Darczyńcy za okazane serce byli z kolei obdarowywani słodkimi specjałami, wypiekanymi przez młodzież. W ten sposób podjęliśmy próbę realizacji słów Jana Pawła II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.

Agnieszka SawickaPola Nadziei (sadzenie żonkili) i  Hospicjum to też życie 201707 paĽdziernik 2017

W październiku 2017 r, w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Pola Nadziei", wolontariusze akcyjni z   I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Bema, II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej, Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 3,5, 10, Gimnazjów Nr 1, 2, Zespółu Szkół STO, Zespółu Szkół Zawodowych Nr 1, 2, 4, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego,  a także wolontariusze ze szkół w Baranowie, Goworowie i Kadzidle sadzą  cebulki żonkili na  pasach zieleni i rabatkach przy szkołach. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum.

W październiku i listopadzie odbywa się także Ogólnopolska Kampania "Hospicjum to też życie". W wybrane niedziele, w parafiach po Mszach Św. zbierane są datki do puszek na rzecz Domowego Hospicjum CARITAS w Ostrołęce.
Działania te mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na  temat opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla  Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.


Pola Nadziei 201712 czerwiec 2017

8 i 9 kwietnia 2017r. w Ostrołęce, Baranowie, Goworowie i Rzekuniu zastała przeprowadzona Kampania Pola Nadziei 2017,
Dnia 8 kwietnia- akcja odbywała się na terenie Galerii Bursztynowej w Ostrołęce, gdzie wolontariusze ze szkół: I LO, II LO, ZSZ nr 4, Gimnazjum nr 1 i SP nr 2 zbierali datki do puszek.
9 kwietnia- wolontariusze z III LO, SP nr 10, STO, ZSZ nr 2 w Ostrołęce, ZSG w Baranowie ,ZS nr 1 w Goworowie, i Gimnazjum w Rzekuniu, SP w Nowej Wsi kwestowali w kościołach: p.w. św, Franciszka z Asyżu, p.w. św. Wojciecha w Ostrołęce oraz w Baranowie, Goworowie, Rzekuniu i Nowej Wsi.
Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.
Serdeczne podziękowania składamy Ks. Proboszczom oraz Panu Dyrektorowi Dariuszowi Kulisiowi, którzy wyrazili zgodę na zbiórkę, solidaryzując się z ludźmi chorującymi na choroby nowotworowe.


Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 58 lat, a do Polski przywędrowała 18 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.
Pola Nadziei to kampania polegająca na tym, że jesienią sadzimy żonkile przed urzędami, szkołami, na rondach, skwerach i w parkach. Na wiosnę ścięty żonkil wręczany jest ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób terminalnie chorych. W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.
Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe.Dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowania się  w akcję służącą pomocy nieuleczalnie chorym.Jadwiga Dudek
                                                         Kierownik Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce
wraz z wolontariuszami


                                                                    


 
« Poprzednia 1 [ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Następna »

 


© copyright 2006
Ostrołęka
www.luba.int.pl


strona główna | caritas diecezji łomżyńskiej | diecezja łomżyńska | kontakt