"Hospicjum to też Życie"

Punkt informacyjny
telefon: 29 769 33 50
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 12.00

Praca w domu chorego
od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 20.00Caritas Diecezji Łomżyńskiej

25 8757 0001 0001 6766 2000 0010

z dopiskiem "Hospicjum w Ostrolece"


tel./fax. 029 769 33 50
Archiwum aktualności z hospicjum

Wielkanoc 201205 kwiecień 2012

Panie ukrzyżowany i zmartwychwstały.
Niech już nic nie sprawia nam cierpienia
i nie wyciska łez do tego stopnia,
byśmy zapominali o radości Zmartwychwstania.
(Matka Teresa z Kalkuty)


Najserdeczniejsze Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
Przyjaciołom troszczącym się o Człowieka zdążającego do świata,
o którym Ojciec Święty Jan Paweł II pisał,
że na  nowo odsłania swe życie
przesyła

Kierownik Hospicjum
mgr Jadwiga Dudek
wraz z Zespołem
«Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła» (Łk 17, 19)

Z okazji Światowego Dnia Chorego, który będziemy obchodzili 11 lutego 2012 r.,..., pragnę ponowić moją duchową bliskość ze wszystkimi chorymi, którzy przebywają w szpitalach i innych domach opieki zdrowotnej, bądź są pielęgnowani w domach rodzinnych, i zapewnić wszystkich o trosce i miłości całego Kościoła. Przyjmując wielkodusznie i z miłością każde ludzkie życie, przede wszystkim słabe i chore, chrześcijanin wyraża ważny aspekt swojego ewangelicznego świadectwa, biorąc przykład z Chrystusa, który pochylał się nad materialnymi i duchowymi chorobami człowieka, aby je leczyć.

Tym, którzy pracują w służbie zdrowia, jak również rodzinom, które widzą w swoich bliskich cierpiące oblicze Pana Jezusa, jeszcze raz dziękuję w imieniu własnym i całego Kościoła, że poprzez fachowe umiejętności i milczącą obecność, niejednokrotnie nawet bez wymawiania imienia Chrystusa, w konkretny sposób świadczą o Chrystusie (por. Homilia podczas Mszy św. Krzyżma, 21 kwietnia 2011 r.).

Do Maryi, Matki Miłosierdzia i Uzdrowienia Chorych, wznosimy nasze ufne spojrzenie i naszą modlitwę; niech Jej macierzyńskie współczucie, którego doznawała, stojąc obok Syna umierającego na krzyżu, otacza i wspiera wiarę i nadzieję każdej osoby chorej i cierpiącej w procesie leczenia ran duszy i ciała.

Wszystkich zapewniam o pamięci w modlitwie i udzielam każdemu specjalnego Błogosławieństwa Apostolskiego.

Benedictus PP XVI
W sobotę 11 lutego br. przypada XX Międzynarodowy Dzień Chorego, dla nas wszystkich dzień szczególny.

W tym dniu jednoczymy się ze wszystkimi chorymi. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia, cierpliwości w niesieniu krzyża codziennych trosk. Niech zmęczenie chorobą zostanie wynagrodzone  i złagodzone, tak by każdy mógł odkryć głęboką rzeczywistość tajemnicy cierpienia, które jest miarą poświęcenia, jakiego od nas oczekuje nasz Pan Jezus Chrystus.

Kierownik Hospicjum Dudek Jadwiga,
pracownicy i wolontariusze
Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2011 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej w tym działalność Hospicjum w Ostrołęce

Jak przekazać 1% podatku na rzecz „Caritas Bliźnim"-HOSPICJUM  w Ostrołęce ?


Niech Święta Wielkiej Nocy będą czasem ożywienia wiary, nadziei i miłości.
Zdrowych, spokojnych Świąt, pełnych życzliwości oraz obfitych łask i błogosławieństwa od
Zmartwychwstałego Pana życzy

Kierownik Hospicjum
z personelemPola nadziei cd.11 kwiecień 2011
H0SPICJUM CARITAS  Diecezji Łomżyńskiej kontynuuje rozpoczętą jesienią 2010r. akcję „Pola Nadziei”. Pola Nadziei  to kampania ogólnopolska polegająca na sadzeniu żonkili, które są symbolem nadziei i solidarności z ludźmi umierającymi na raka. Kwiatem żonkila obdarowywani są ludzie wspierający działalność hospicyjną.

ZDJĘCIA Z JESIENI


"Święty Bernard stwierdza: „Bóg nie może cierpieć, ale może współcierpieć". Bóg, uosobiona, Prawda i Miłość zechciał cierpieć dla nas i z nami; stał się człowiekiem, aby mógł współcierpieć z człowiekiem, w sposób rzeczywisty, w ciele i krwi. Tak więc w każde ludzkie cierpienie wkracza Ten, który dzieli cierpienie i nieżyczliwość, w każdym cierpieniu jest odtąd obecne consolatio, pocieszenie przez współcierpiącą miłość Boga, i tak wschodzi gwiazda nadziei (por. Spe salvi, 39). Kieruję do was, drodzy bracia i siostry, ponownie to orędzie, abyście byli jego świadkami, przez wasze cierpienie, życie i waszą wiarę."

Benedykt XVI, papieżZgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2010 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz „Caritas Bliźnim" ?


Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, kiedy gasną spory,
Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…
Noc Bożego Narodzenia.

W tę jedyną i Niepowtarzalną Noc życzę Wszystkim obfitych łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

Jadwiga Dudek – kierownik
i Pracownicy
Hospicjum Caritas
w OstrołęcePola nadziei 201006 paĽdziernik 2010
W dniu 8 października 2010 wolontariusze akcyjni ostrołęckich szkół pracujący na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce podejmują po raz trzeci akcję POLA NADZIEI. W ramach tego projektu sadzić będą cebulki żonkili, które wiosną porozdają mieszkańcom naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy Ostrołęczan do przyłączenia się do naszej akcji.
FOTOREPORTARZ


Sms dla powodzian12 lipiec 2010

Do dziś żyjemy tragedią powodzi, która nawiedziła Południe Polski w tym roku. Caritas Diecezji Łomżyńskiej czynnie włączyła się w akcję pomocy najbardziej poszkodowanym. W okresie wakacyjnym będzie to zaproszenie do spędzenia kolonii organizowanych przez naszą Caritas.

Dziękując wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc dla najbardziej potrzebujących powodzian, prosimy o włączenie się w akcję charytatywnego smsa, prowadzoną przez Caritas Polska.

Ks. mgr Andrzej Mikucki
Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej


WYŚLIJ SMS O TREŚCI "POMAGAM" NA NUMER 72052 koszt 2,44 zł


 
« Poprzednia ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 Następna »

 


© copyright 2006
Ostrołęka
www.luba.int.pl


strona główna | caritas diecezji łomżyńskiej | diecezja łomżyńska | kontakt