"Hospicjum to też Życie"

Punkt informacyjny
telefon: 29 769 33 50
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 12.00

Praca w domu chorego
od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 20.00Caritas Diecezji Łomżyńskiej

25 8757 0001 0001 6766 2000 0010

z dopiskiem "Hospicjum w Ostrolece"


tel./fax. 029 769 33 50
Archiwum aktualności z hospicjum

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia 201519 grudzień 2015


Przed nami Święta Bożego Narodzenia...
Nadejdzie czas dzielenia się opłatkiem
i okazywania wzajemnej troski i szacunku,
podsumowań, wspomnień i planów, nadziei
i snucia marzeń...
Najserdeczniej życzę, aby podczas tych świąt nie zapomnieć o miłości.Życzę aby promieniowała od nas i wracała zwielokrotniona we wszystkich barwach piękna, dobra i prawdy w Święta Bożego Narodzenia i w całym Nowym 2016 Roku.
Z głębi serca życzę, aby każdy dzień upływał w zdrowiu, szczęściu, radości
i w promieniach błogosławieństwa od Nowonarodzonego


mgr Jadwiga Dudek
wraz z Pracownikami
i WolontariuszamiMikołaj Hospicyjny 2015- I LO w Ostrołęce19 grudzień 2015

    W dniach 15-17 grudnia , tradycyjnie już jak co roku, w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce, została zorganizowana akcja charytatywna pod nazwą "I Ty możesz zostać Mikołajem Hospicyjnym", która polegała na zbiórce słodyczy i artykułów spożywczych, w celu utworzenia paczek dla pacjentów oraz dzieci , których rodzice zmarli lub są pod opieką Domowego Hospicjum "Caritas" Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce. Wielkie zaangażowanie uczniów z klasy 2b I LO, w szczególności Dagmary i Weroniki, zaowocowało zebraniem wielu słodyczy.
      Dnia 18 grudnia 2015 roku, wszystkie rzeczy zostały dostarczone do hospicjum i przekazane  Pani Kierownik Jadwidze Dudek. Całej akcji towarzyszyło wiele emocji od uśmiechu do łez.
Wszystkim uczestnikom i darczyńcom dziękujemy!
Dziękujemy także wychowawcom Internatu I LO w Ostrołęce za pomoc w organizacji akcji.

Organizatorzy
M. Antoszewska wych. kl 2b
B. Sieruta SK CARITASZaproszenie20 paĽdziernik 2015Hospicjum Domowe Caritas
oraz wolontariusze ostrołęckich szkół
mają zaszczyt zaprosić
na koncert pt.:

„Wędrówką życie jest człowieka”

w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie”.
Koncert przygotowali uczniowie
II Liceum Ogólnokształcącego
im. C. K. Norwida w Ostrołęce
i zaprezentują
25 października 2015
w kościele pw. Zbawiciela Świata
po Mszy Świętej o godz. 16.30
i w Kościele pw. NNMP (fara)
po Mszy Świętej o godz. 18.00.Tegoroczna X kampania "Hospicjum to też życie" odbywać się będzie pod hasłem „Pomagamy dzieciom w żałobie”.  
W dniu 25 października 2015 r.  po każdej Mszy Świętej, we wszystkich kościołach w Ostrołęce, Goworowie i Baranowie przeprowadzimy kwestę na rzecz hospicjum.


Pola nadziei październik 201520 paĽdziernik 2015

Hospicyjni wolontariusze akcyjni z   I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Bema, II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej, Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 3, 10, Gimnazjów Nr 1, 2, Zespółu Szkół STO, Zespółu Szkół Zawodowych Nr 1, 2, 4, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego,  a także Hospicjum Domowe  po raz kolejny podęli działania mające na celu uświadomienie mieszkańcom miasta tematyki opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla naszego hospicjum.
Po raz ósmy , 9 października 2015 roku posadziliśmy cebulki żonkili na  pasach zieleni i rabatkach przy szkołach. Po raz  szósty żonkile posadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Baranowie, a po raz piąty - ZS nr 1 z Goworowa. Pola Nadziei są akcją ogólnopolską. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum.


Spotkanie organizacyjne akcji: Pola nadziei 2016 i Hospicjum to też życie18 paĽdziernik 2015

24 września 2015 roku odbyło się spotkanie kierownik Hospicjum Domowego Caritas Diec. Łomżyńskiej w Ostrołęce p. Jadwigi Dudek oraz nauczycieli zaangażowanych w organizację akcji: Pola nadziei 2016 i Hospicjum to też życie.
Na spotkaniu ustalono osoby odpowiedzialne za poszczególne działania, terminy realizacji i sposoby organizacji obydwu akcji.


Pola Nadziei 201517 kwiecień 2015

19 kwietnia 2015r. w Ostrołęce, Baranowie, Goworowie, Rzekuniu, Łęgu Przedmiejskim zastanie przeprowadzona Kampania Pola Nadziei 2015 zorganizowana przez Hospicjum CARITAS  Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce. Jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 58 lat, a do Polski przywędrowała 18 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.
Pola Nadziei to kampania polegająca na tym, że jesienią sadzimy żonkile przed urzędami, szkołami, na rondach, skwerach i w parkach. Na wiosnę ścięty żonkil wręczany jest ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób terminalnie chorych. W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.
Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe.


W Ostrołęce, Baranowie, Goworowie, Rzekuniu, Łęgu Przedmiejskim wolontariusze pod opieką nauczycieli, będą zbierali pieniądze do puszek po każdej Mszy Św. we wszystkich Kościołach.
Zapraszamy wszystkich darczyńców do zaangażowania się  w akcję służącą pomocy nieuleczalnie chorym.Jadwiga Dudek
                                                         Kierownik Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce
wraz z wolontariuszami


                                                                    


Życzenia Wielkanocne 201517 kwiecień 2015


W czas refleksji
dotyczących życia i śmierci oraz Zmartwychwstania
społeczność Hospicjum Domowego Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce
składa serdeczne życzenia
radosnych, pełnych pokoju, niosących nadzieję każdemu człowiekowi
Świąt Wielkanocnych.


W imieniu całej hospicyjnej społeczności
mgr Jadwiga Dudek
Kierownik Hospicjum wraz z pracownikamiiŻyczenia na Święta Bożegonarodzenia 201424 grudzień 2014


W świąteczny czas niebo łączy się z ziemią,
Słowo Boże staje się Ciałem.
Gdy zapraszamy Jezusa w skromne progi naszych serc
On rozpromienia nas wiarą rodzącą dobre czyny...


Niech Boże Dziecię hojnie błogosławi,
napełnia radością i wspiera we wszystkim co dobre i szlachetne
w każdy dzień Nowego 2015 roku.

Szczęść Boże
Kierownik Hospicjum
Jadwiga Dudek
z Zespołem i WolontariuszamiHospicjum to też życie 201428 paĽdziernik 2014

Hospicjum Domowe CARITAS Diecezji Łomżyńskiej przy Parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce wzięło udział w XI kampanii „Hospicjum to też Życie”, w tym roku poświęconej żałobie dzieci i młodzieży.
Nasz głos w tej edycji kampanii to montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, który został zaprezentowany w Kościele pw. Zbawiciela Świata 26 października 2014 roku po Mszy Świętej o godzinie 16.30.
Także w tym dniu wolontariusze akcyjni z ostrołęckich szkół zbierali ofiary do puszek przy kościołach na wsparcie działalności hospicyjnej.
Wszystkim dobroczyńcom naszego Hospicjum z serca dziękujemy!


Pola Nadziei październik 201408 paĽdziernik 2014

Hospicyjni wolontariusze akcyjni z   I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Bema, II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej, Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 3, 10, Gimnazjów Nr 1, 2, Zespółu Szkół STO, Zespółu Szkół Zawodowych Nr 1, 2, 4, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego,  a także Hospicjum Domowe  po raz kolejny podęli działania mające na celu uświadomienie mieszkańcom miasta tematyki opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla naszego hospicjum.
Po raz siódmy, 3 października 2014 roku posadziliśmy cebulki żonkili na  pasach zieleni i rabatkach przy szkołach. Po raz  piąty żonkile posadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Baranowie, a po raz czwarty - Gimnazjum z Goworowa. Pola Nadziei są akcją ogólnopolską. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum.


 
« Poprzednia 1 2 3 [ 4 ] 5 6 7 8 9 10 ... Następna »

 


© copyright 2006
Ostrołęka
www.luba.int.pl


strona główna | caritas diecezji łomżyńskiej | diecezja łomżyńska | kontakt