"Hospicjum to też Życie"

Punkt informacyjny
telefon: 29 769 33 50
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 12.00

Praca w domu chorego
od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 20.00Caritas Diecezji Łomżyńskiej

25 8757 0001 0001 6766 2000 0010

z dopiskiem "Hospicjum w Ostrolece"


tel./fax. 029 769 33 50
Archiwum aktualności z hospicjum

Pola nadziei 201006 paĽdziernik 2010
W dniu 8 października 2010 wolontariusze akcyjni ostrołęckich szkół pracujący na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce podejmują po raz trzeci akcję POLA NADZIEI. W ramach tego projektu sadzić będą cebulki żonkili, które wiosną porozdają mieszkańcom naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy Ostrołęczan do przyłączenia się do naszej akcji.
FOTOREPORTARZ


Sms dla powodzian12 lipiec 2010

Do dziś żyjemy tragedią powodzi, która nawiedziła Południe Polski w tym roku. Caritas Diecezji Łomżyńskiej czynnie włączyła się w akcję pomocy najbardziej poszkodowanym. W okresie wakacyjnym będzie to zaproszenie do spędzenia kolonii organizowanych przez naszą Caritas.

Dziękując wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc dla najbardziej potrzebujących powodzian, prosimy o włączenie się w akcję charytatywnego smsa, prowadzoną przez Caritas Polska.

Ks. mgr Andrzej Mikucki
Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej


WYŚLIJ SMS O TREŚCI "POMAGAM" NA NUMER 72052 koszt 2,44 zł


Pola Nadziei ciąg dalszy15 kwiecień 2010
HOSPICJUM CARITAS kontynuuje rozpoczętą jesienią akcję „Pola Nadziei". Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie na los terminalnie chorego człowieka.

W niedzielę 18 kwietnia młodzież szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych ścinać będzie żonkile posadzone jesienią i rozprowadzać na ulicach miasta, odbędzie się również zbiórka do puszek przed ostrołęckimi kościołami Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na wsparcie pracy Hospicjum Caritas.

Kierownik Hospicjum
Jadwiga DudekWielkanoc 201003 kwiecień 2010
„Panie
ukrzyżowany i zmartwychwstały
Niech już nic nie sprawia nam cierpienia i nie wyciska łez do tego stopnia byśmy zapominali o radości Zmartwychwstania ”

bł. Matka Teresa z KalkutyDrodzy Chorzy

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy, pełnych nadziei że nasza drogę życia nie odbywamy sami ale wspólnie z ludźmi dobrej woli zatroskanymi o los cierpiących w chorobie.

Z najlepszymi życzeniami
Kierownik Hospicjum
z Zespołem„Wy wszyscy, którzy odczuwacie poważniej ciężar krzyża ... którzy płaczecie ... nieznani cierpiący nabierzcie odwagi: jesteście umiłowanymi Królestwa Bożego, Królestwa nadziei, szczęścia i życia; jesteście braćmi cierpiącego Chrystusa; i wraz z nim, jeśli tego chcecie, zbawiacie świat!”. Z serca dziękuję osobom, które każdego dnia „pełnią służbę wobec chorych i cierpiących”, sprawiając w ten sposób, że „apostolat Bożego miłosierdzia, na który oczekują, coraz lepiej odpowiada na nowe wymagania”.

Benedykt XVI, papieżZgodnie z aktualnym stanem prawnym podatnicy mogą przekazywać 1 % swojego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2009 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz „Caritas Bliźnim" i wspomóc w ten sposób Caritas Diecezji Łomżyńskiej?

W IMIENIU POTRZEBUJĄCYCH DZIĘKUJEMY !


CARITAS DLA HAITI16 styczeń 2010

Caritas Polska włączyła się w pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi, jakie spustoszyło Haiti. Uruchomiła specjalny numer konta, na które można dokonywać wpłat. Pracownicy Caritas Internationalis są już w drodze na miejsce tragedii.

Trzęsienie o sile 7.0 stopni w skali Richtera zmiotło stolicę Haiti - Port-au-Prince. Skala zniszczeń jest ogromna, a liczba zmarłych wciąż nieznana.

WYŚLIJ SMS O TREŚCI "POMAGAM" NA NUMER 72052 koszt 2,44 zł z VATBoże Narodzenie 200922 grudzień 2009

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim chorym i ich rodzinom życzymy wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego pokoju i zadumy nad płomieniem świecy wigilijnej.
Niech Boża Dziecina napełni Wasze serca Miłością i błogosławi w 2010 roku.

Kierownik Hospicjum
mgr Jadwiga Dudek
wraz z Zespołem24 października 2009 r. na scenie miejskiej przy Kupcu w godz. 10.00 - 14.00 grany będzie koncert na rzecz naszego Hospicjum Domowego CARITAS. Po raz kolejny wolontariusze z niemal wszystkich ostrołęckich szkół podejmują akcję na rzecz hospicjum. Bo przecież Hospicjum to też Życie.
W programie występy artystów: Kabaret MAFIOŁA, „Jesienne Róże", Wojciech Dutkowski ...

Serdecznie zapraszamy ostrołęczan do przyłączenia się do naszej akcji.Pola Nadziei 2009/201006 paĽdziernik 2009
Serdecznie zapraszamy po raz kolejny do udziału w międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji hospicyjnej „Pola Nadziei 2009/2010”. Po raz kolejny podejmujemy wspólne działania. Nasza praca to nie tylko służba umierającym, to nie tylko tak potrzebne wsparcie dla osób w żałobie, ale także nieustanne wnoszenie do społeczeństwa źródeł nadziei, że zawsze można pomóc bardzo cierpiącym osobom. Dlatego zapraszamy do współpracy wolontariuszy, młodzież szkolną oraz media, aby pokazywać jak rozumieć i jak wspierać różnych cierpiących ludzi.

W piątek 9 października uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich sadzić będą żonkile w ramach ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei".

POLA NADZIEI 2008
POLA NADZIEI 2009


 
« Poprzednia 1 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 Następna »

 


© copyright 2006
Ostrołęka
www.luba.int.pl


strona główna | caritas diecezji łomżyńskiej | diecezja łomżyńska | kontakt